Час, гроші, Built-to-Suit: як бізнесу отримати ідеальну нерухомість

м. Львів 21.07.2022
Час, гроші, Built-to-Suit: як бізнесу отримати ідеальну нерухомість

Купити нерухомість чи взятися за будівництво самостійно? Раніше в українських підприємців були лише ці два варіанти. Але зараз є третій – отримати ідеальний об’єкт саме для свого бізнесу, не витрачаючи свій час та нерви на будівництво

Таку можливість дає Built-to-Suit – відома на Заході послуга для покупців комерційної нерухомості,що стала доступна і в Україні. Про особливості Built-to-Suit, якому бізнесу варто замислитись про такий об’єкт та в чому його переваги – розповідаємо в нашому матеріалі.

Що таке Built-to-Suit

Більшість об’єктів комерційної нерухомості проєктуються як універсальні. За словами керівника департаменту концептології львівського девелопера Alterra Group Геннадія Гриненка, приблизно 80% їхніх клієнтів потребують саме стандартизованих приміщень.

Однак інші 20% мають нетипові бізнес-процеси, тож універсальні рішення їм не підходять. Таким компаніям Alterra Group і пропонує послугу Built-to-Suit – будівництво комерційної нерухомості з нуля одразу під замовника або врахування його побажань на етапі будівництва. Це можуть бути офіси та склади, але найчастіше йдеться про виробничі приміщення.

«Виробництво у 90% має свою специфіку. І його ефективність значно вища, коли приміщення побудоване під цей виробничий процес. Так само є специфічні складські формати зберігання продукції», – розповідає Геннадій Гриненко.

Він також додає, що такі об’єкти можна і купувати, і орендувати. Все залежить від можливостей і цілей клієнта.

Built-to-Suit: як це працює

Починається будівництво об’єктів Built-to-Suit з максимального занурення у бізнес-клієнта, аби якнайкраще зрозуміти його потреби і задачі. Геннадій Гриненко як приклад наводить кейс «Омеги» – одного з найбільших дистриб’юторів автозапчастин в Україні. Компанії потрібні були 16 тис. кв. м. складів у Львові. Але питання було не лише у площі – приміщення мало відповідати певним вимогам. Свій вибір «Омега» зупинила на логістичному хабі PORT від Alterra Group.

Спеціалісти компанії спочатку зібрали базові дані – потрібну висоту приміщення, скільки людей там будуть працювати, якого обсягу вантажі зберігатимуться на складі, кількість і тип вантажного транспорту.

«Далі ми зробили кілька відеоконференцій зі складів «Омеги» в інших регіонах, аби побачити, як відбуваються всі процеси. Всю цю інформацію наша команда проаналізувала і вже підготувала готове рішення об’єкта, який відповідає їхнім вимогам компанії на 100%», – розповів Геннадій Гриненко.

Для дистриб’ютора інженери, зокрема, спроєктували склад із двома зонами – для товарів у палетах та зберігання легкозаймистих речовин. У кожної свої система пожежогасіння і кількість докових воріт. Ще змінили висоту складу з 8 до 12 м, тому що компанія використовує професійну вантажну техніку і висотні стелажі.

Окрім того, у PORT є ще одна перевага – резиденти хабу можуть не думати про охорону, прибирання, благоустрій чи ремонт. Усі клопоти щодо обслуговування приміщень бере на себе управляюча компанія.

Щодо локації, Alterra Group пропонує кілька варіантів. Можна обрати ділянку у вже існуючому проєкті, або ж окрему, серед вже перевірених та відібраних девелопером. Юристи компанії допомагають придбати землю, після чого стартують всі роботи. На фініші замовник отримує ідеальну для свого бізнесу нерухомість.

Альтернатива Built-to-Suit… є?

Альтернатива Built-to-Suit: купити об’єкт і перебудувати під власні потреби чи звести новий з нуля. Але, зазначає керівник департаменту концептології Alterra Group, питання тут в ціні.

«Обидва ці варіанти вимагають чимало часу. Підприємцю доведеться самому знайти локацію та купити її, знайти проєктну компанію, підрядників, укласти всі необхідні угоди, пройти всі тендери та далі все одно доведеться бути залученим у всі процеси», – каже Геннадій Гриненко.

За його даними, самостійне будівництво може збільшити строки зведення на півроку-рік. Вартість буде така ж, як Built-to-Suit, але часто виходить навіть вищою. При цьому гарантії результату немає.

«Наприклад, клієнт хоче, щоб об’єкт слугував 50 років, а підрядник вибрав матеріали, у яких термін придатності 20 років. І підприємець може цього не зрозуміти через брак знань та досвіду. Однак лише він несе відповідальність за витрачені кошти та за якість об’єкта», – зазначає Геннадій Гриненко.

І наголошує, що, крім грошей, нервів, часу та якості нерухомості, ще більшою втратою для підприємця може стати недоотримана вигода. Адже замість розвивати власний бізнес, він займався тендерами, проблемами з документами чи вивченням марок бетону.

«В першу чергу підприємець має оцінити вартість свого часу. Built-to-Suit – це будівництво об’єкта «під ключ». Ми беремо на себе всі процеси, гарантуємо дотримання строків та якість. Замовник надає одного представника, з яким ми ведемо комунікацію. Сам він між тим присвячує всю увагу своїй справі», – наголошує Геннадій Гриненко.

Автор: Zaxid.net

Більше новин від Alterra

Read more Read more

дізнавайтеся про нові події вчасно

Залиште вашу електронну адресу, і ми будемо присилати вам новини у сфері будівництва