Чим керуються IT-компанії при виборі офісу. ТОП-10 факторів

м. Київ 06.08.2020
Чим керуються IT-компанії при виборі офісу. ТОП-10 факторів

Важливо все. Але що важливіше?

Представники креативних індустрій завжди відрізнялися своєю волелюбністю, бажанням відійти від звичних стандартів і створювати результат в комфортних для себе умовах. Тому перед IT-компаніями стоїть серйозне завдання: обрати такий офіс, в який би хотілося приходити і активно працювати, а не гаяти час до закінчення робочого дня.

Ми провели дослідження ринку серед сучасних українських IT-компаній, і виділили ключові критерії, які важливі для них при виборі офісу.

Mask_Group_17
Офіс в м.Київ

Вартість оренди

Цей пункт недарма називали першим за важливістю в питанні вибору офісу. Яким би класним не було б приміщення і локація, якщо ціна виходить за рамки бюджету, цей варіант навіть не розглядатимуть.

Розташування офісу

Що б там не говорили, що “затишним офісом в центрі Києва” не заманиш айтішників, все одно це вирішальний фактор для співробітників. Щодня добиратися на околицю міста або пересідати з одного транспорту на інший, щоб доїхати до офісу, – не надихає. Для продуктових компаній в пріоритеті розташування в центрі. Outsource компанії вибирають офіси поряд з метро або забезпечують розвезення.
Важлива інфраструктура навколо офісу: наявність супермаркету, банкомату, розважальних закладів, торгового центру, парку і т.д. Адже після роботи найменше хочеться стояти в пробці, щоб проїхати в кінотеатр або прогулятися по парку.

Площа приміщення

Третім найважливішим фактором при виборі офісу для IT-компаній вважається метраж. Кожна компанія намагається підбирати приміщення, яке не просто було б комфортним для нинішнього складу співробітників, але і не стало тісним, коли команда почне розширюватися.
Це три фактори, на які звертають увагу в першу чергу. Потім переходять до наступних критеріїв.

Взаєморозуміння з власником

Людський фактор у питанні вибору офісу дуже важливий. Про це сказали практично всі компанії. Особливо акцентували увагу на необхідності спільної мови з власником ті, в чиїй практиці були інциденти. Тому що відносини з власником не можуть будуватися виключно на щомісячній оплаті оренди.

Можливість зробити ремонт "під себе" і взяти орендні канікули

Креативні індустрії вимагають креативних рішень. Комусь зручніше формат open space, хтось хоче зробити кімнату для відпочинку і гри в настільний теніс, хтось хоче обладнати спортзал у своєму офісі! Компанії, намагаючись мотивувати свою команду, чого тільки не придумають, і в пріоритеті завжди будуть ті офісні центри, які це заохочують. Також для власників компанії важлива можливість орендних канікул на 2-4 місяці ремонту.

Гарне освітлення

Чим більше денного світла надходить в офіс, тим більше ним цікавляться IT-компанії. Саме тому популярно стало робити панорамні вікна, через які проходить максимум світла. Звичайно, завжди можна забезпечити різні додаткові сценарії освітлення в офісі, але в пріоритеті – природне світло.

Харчування

Продуктивний співробітник – ситий співробітник. І важливо не тільки дати йому перекусити печивом і фастфудом з кавою, а й надати кафе з тією їжею, яка йому звична, будь він веган, любитель смузі або звик пити матчу-латте вранці. У самому офісному центрі або поруч з ним повинні бути кафе з різноманітною корисною їжею і якісною кавою.

Паркінг

Причому, не тільки для машин, а й для велосипедів. Величезною перевагою компанії називають наявність станції підзарядки електромобілів, на які зараз переходить все більше і більше людей. Шукати вранці місце для паркування поряд з офісним центром – та ще пригода, яку співробітники хотіли б уникнути.

Підписані договори з постачальниками послуг

Найменше орендарі офісів хочуть переживати про укладення договорів з Київенерго, Водоканалом і проводити інтернет. Все-таки переїзд компанії – саме по собі нелегке заняття, тому вибір завжди буде на користь того офісного центру, де все вже налагоджено, а електричні потужності проведені “з запасом”.

Екологія

Хочеться виходити на балкон і дихати свіжим повітрям, а не запиленою трасою. Хочеться робити на даху або у внутрішньому дворику барбекю, не вдихаючи вихлопні гази. Тому екологічна складова офісу не менш важлива. А якщо є можливість сортувати сміття, то це стане додатковою перевагою.
Важливо все. Але що важливіше?Звичайно, кожна компанія – особлива і у будь-якого потенційного орендаря, швидше за все, знайдуться додаткові критерії відбору. Але, якщо ви хочете вийти на ринок з конкурентоспроможною пропозицією і збільшити на нього попит, вам варто врахувати перераховані вище фактори.

Більше новин від Alterra

Read more Read more

дізнавайтеся про нові події вчасно

Залиште вашу електронну адресу, і ми будемо присилати вам новини у сфері будівництва