PORT — нова для України бізнес-модель організації логістичного простору

м. Львів 06.10.2022
PORT — нова для України бізнес-модель організації логістичного простору

Українська девелоперська компанія Alterra Group невпинно нарощує темпи будівництва Львівського логістичного центру PORT площею 47 тисяч кв. м. Об’єкт стане масштабним багатофункціональним простором для будь-яких бізнесів. Про чотири основні ідеї, які зробили його унікальним для українського ринку, розповідає засновник компанії Дмитро Ковальчук.

З огляду на наш досвід роботи з понад 400 орендарями у всіх регіонах України, ми на «кінчиках пальців» відчуваємо потреби ринку. Розуміємо, що з боку малого та середнього бізнесу є незадоволений попит на складські приміщення сучасного рівня. Успішний український бізнес ментально не готовий працювати у складах, побудованих за радянських часів. Водночас підприємці відчувають незакритий гештальт — мати власні приміщення. Щоб задовольнити ці потреби, ми інтегрували бізнес-модель девелоперів житла у логістичний комплекс і створили нову для України форму організації логістичного простору, що дає можливість придбати у власність склад або виробниче приміщення площею від 350 кв. м.

Комплексність та інфраструктура

Пригадуєте, як ритейл пройшов шлях трансформації від гастрономів до сучасних торговельних просторів, куди люди приїжджають вже не просто щось купити, а й провести час? Те ж саме сталося і з офісами: вчора були звичайні АПК, а сьогодні — центри із закладами харчування, спортзалами, лаунж-зонами та зеленими двориками. В усьому світі громадські простори стають більш мультифункціональними. Наша гіпотеза полягає в тому, що коли ритейл та офіси пройшли цей шлях, то тепер черга за складами. PORT — єдиний в Україні mixed-use логістичний комплекс. Ми об’єднали на одній території різні функції — виробничі, торговельні, офісні та рекреаційні — завдяки інтеграції простору в єдине ціле. Так в нашій інфраструктурі з’явилися супермаркет, офісні приміщення, відділення банку, аптека, заклади харчування тощо. Наявність цієї інфраструктури стане зручною насамперед для людей, які у нас працюють. Ідея така: людина може вийти в супермаркет щось купити, поїсти в обід чи ввечері, для потреб здоров’я є аптека, а після роботи можна посидіти відпочити біля озера. Так з’явився і наш маяк, який став культурним наповненням об’єкта.

photo_2022-11-07_15- (1)

Керівна компанія

У Alterra Group є глибока експертиза в facility management, адже працювати ми починали саме як сервісна компанія. До розроблення концепції PORT залучили співробітників, які щодня займаються експлуатацією понад 30 об’єктів компанії. Ще під час розроблення проєктних рішень ми ретельно опрацювали схему руху по території, систему контролю доступу та безпеки, автоматизацію та диспетчеризацію усіх систем. У нас на території є приміщення для водіїв, зони для куріння, сортування сміття, автоматичне розпізнання номерів авто і облич. Зараз ми розробляємо мобільний застосунок для комунікації з резидентами. Підприємці в PORT входять до клубу капітанів, мета якого — взаємодія та спілкування. Все це працює за принципом sharing economy. Керівна компанія відкрито звітує перед резидентами про свої витрати, має фіксовану норму прибутковості та розподіляє витрати між користувачами пропорційно до площі приміщень. Таким чином резиденти отримують якісні послуги за ціною, значно нижчою від ринкової.

Краса

Місія Alterra Group — наповнювати простір життям. Для нас головний принцип — будувати красиві об’єкти, якими ми будемо пишатися, навіть якщо таке рішення зменшить наш прибуток, і в цьому питанні немає жодних компромісів. Тож багато часу й зусиль приділяємо архітектурі та дизайну нашого комплексу. Зараз працюємо над проєктом встановлення на територіях PORTу арт-об’єктів. В нашому розумінні складський комплекс — це не лише утилітарні коробки, а й місце, де приємно перебувати, місце, яке заохочує та милує око. Ми віримо в ідеї та ідейних людей, пишаємося тим, що клієнти поділяють нашу філософію та цінності, тому готові разом створювати інноваційні комплекси, які надихатимуть людину на те, що вона спроможна робити набагато більше.

За таким принципом працює і вся команда Alterra Group, яка відповідає на виклики часу та робить більше за очікуване. Внаслідок масової релокації підприємств на захід України зросла потреба в якісних складських та виробничих площах, що їх потребують компанії зі сходу та півночі нашої держави. Alterra Group ухвалила рішення максимально прискорити будівництво логістичного центру PORT, аби підприємці якомога швидше переїхали до нових приміщень та відновили роботу. Темпи зросли у півтора рази, але збережена найвища якість виконання будівельних робіт. Всі черги PORT заплановано здати в роботу вже у грудні 2022 року. У компанії впевнені, що саме такі об’єкти, змістовні та наповнені ідеями, стануть достойною частиною нової країни.

Більше новин від Alterra

Read more Read more

дізнавайтеся про нові події вчасно

Залиште вашу електронну адресу, і ми будемо присилати вам новини у сфері будівництва