Як створити успішний складський об’єкт: топ-5 правил

м. Київ 17.05.2021
Як створити успішний складський об’єкт: топ-5 правил

Звичний підхід до складських об’єктів як до «сірих коробок» поступово відходить у минуле. Сучасний функціональний склад повинен бути естетичним і сервіс-орієнтованим для бізнесу і команди компанії.

Бізнес потребує зацікавленого персоналу, який, у свою чергу, цінує комфортні умови і творчу атмосферу. Хоча такі проекти будувати затратно, наш досвід показує: з часом вони повністю окупаються. Йдеться не тільки про фінансову успішність, але і про трансформацію цілого ринку, створення видатних проектів.

Про стандартні і не дуже підходи – в девелопменті об’єкта логістичної нерухомості.

Розуміння, що потрібно клієнту

При створенні концепції девелоперського проекту важливо розуміти, що відбувається на ринку. Зокрема, бути в курсі таких базових показників, як вакантність, орендні ставки, загальний обсяг ринку. Крім того, необхідно коректно спрогнозувати його потенційну ємність. Отримана інформація допомагає виявити тренди і зробити прогноз, на які конкретно приміщення і послуги буде попит.

Також варто враховувати реальні потреби клієнтів і їх бізнесів. Це досягається шляхом регулярного зворотного зв’язку. В результаті з’являється можливість запропонувати оригінальне комплексне рішення, яке допоможе підвищити ефективність бізнесу клієнтів і комфорт їх команди.

Вдале розташування

Незважаючи на очевидність цього фактора, він є одним з ключових. У нерухомості існує так зване правило трьох «л»: локація, локація і ще раз локація. Розташування визначає дуже багато, в тому числі для об’єкта складської нерухомості.

На сьогодні більша частина складських приміщень в Україні – це будівлі, побудовані більше 30 років тому в промислових міських районах. В європейських країнах процес урбанізації вже виштовхнув логістику і промисловість за межі міст, що зручно як для жителів, так і для бізнесу. Зараз цей тренд набирає популярність і в Україні.

Разом з тим споживачі стають все більш вимогливими до швидкості доставки товарів. Саме тому зростає потреба в складах «останньої милі» в містах. Однак через високу вартість землі в мегаполісах фінансова модель таких проектів вкрай рідко витримує конкуренцію з житлом або торговельною нерухомістю. Актуальним рішенням для міста змогли б стати формати багатоповерхових і підземних складів. На даний момент подібних проектів в Україні дуже мало.

Комплексність та інфраструктура

Комплексність – тренд, який вже давно спостерігається в торговій і офісної нерухомості. Сучасні комплекси задовольняють набагато більший діапазон потреб, ніж просто приміщення для роботи або покупок. З розвитком ринку логістичну нерухомість чекає та ж участь.

Потреба працювати в якісних приміщеннях з високим рівнем сервісно-експлуатаційних послуг вже озвучують більше половини орендарів.

Крім того, не слід забувати, що ринок праці на сьогодні належить співробітнику. Тому наявність якісного харчування, душових, роздягалень, місць для відпочинку, зручного транспорту і навіть продумано дизайну складських приміщень може сильно вплинути на залученість і плинність персоналу.

З огляду на той факт, що швидкість взаємодії в бізнесі стає дедалі більше, доречним рішенням буде розміщення складських, офісних та торгових приміщень в рамках одного проекту.

1-6_ (1)
Склад в м.Київ

Акцент на архітектурному рішенні

Є усталена думка, що склад – виключно функціональний об’єкт, який включає каркас, стіни, ворота та підлогу з певним навантаженням. Нова філософія в тому, що, крім функціональності, склад повинен бути красивим.

Оригінальний дизайн є однією з ключових складових сучасного проекту складської нерухомості. Такі об’єкти приваблюють більше уваги, людям подобається там перебувати, туди приємно запрошувати партнерів і клієнтів, що в сумі призводить до комерційного успіху.

Якісне архітектурне рішення майже завжди буде коштувати дорожче, ніж стандартна «коробка». Однак в довгостроковій перспективі такі об’єкти капіталізуються сповна. Жертвуючи короткостроковою вигодою від простих рішень, девелопер отримує репутаційні бонуси абсолютно другого порядку.

Робіть те, чим можна пишатися

Основою створення багатьох девелоперських проектів (особливо в логістиці) є сухий розрахунок. Такі об’єкти можуть бути успішними, але вони ніколи НЕ стануть Видатними. Слід усвідомлювати, що бізнес-план – це не мета, а просто інструмент, необхідний для реалізації проекту.

Важливо бути фанатом своєї ідеї і майбутнього проекту. Успішний девелопмент – це не просто про цеглу, це про те, щоб створювати проекти, якими можна пишатися. У майбутньому вони принесуть благо як для міста, так і для його жителів. Можливо навіть, змінять звичний порядок речей і зроблять життя навколо краще.

Автор: Дмитро Ковальчук, співзасновник компанії Alterra Group

Джерело: https://thepage.ua/

Більше новин від Alterra

Read more Read more

дізнавайтеся про нові події вчасно

Залиште вашу електронну адресу, і ми будемо присилати вам новини у сфері будівництва